Mekansal Yazılım Kapak Resmi Mekansal Yazılım Logosu

Firma Bilgileri

Mekansal Yazılım

Yazılım & Bilişim Teknolojileri 969

Mekansal Yazılım 2012 yılında Ankara'da tamamı yerli sermaye ile kurulmuş Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Konum/Lokasyon projeleri üzerine uygulama geliştirme, Ar-Ge ve danışmanlık yapan bir firmadır.

 

Şirket kurucularımız farklı alanlardaki tecrübelerini Mekansal Yazılım altında birleştirerek teknik düşüncenin ve sonuçlarının ekonomik olarak müşterilere yansıtılmasına dayanan bir vizyon ile yola çıktı. Bu vizyon ile amaçlarımızın başında müşterilerimizin tam memnuniyeti gelmekte olup dağıtımı yapılan hazır ürünlerle değil, müşterilerimiz için yaptığımız AR-GE çalışmaları ile hem müşteri memnuniyetini arttırmak hem de kendimizi daha da ileri götürmek istemekteyiz.

 

Mekansal Yazılım Coğrafi Bilgi Sistemleri konusunda hem ticari hem de Açık Kaynak yazılımları kullanarak müşteriye özel web ve mobil tabanlı uygulamalar geliştirmekle birlikte içerisinde konum ya da lokasyonun olduğu özel yazılımlar üzerinde de çalışmaktadır. 

 

Şirketimiz şimdiye kadar 2 TÜBİTAK ve 2 KOSGEB AR-GE projelerini tamamlamış olup yurtdışına danışmanlık ve yazılım geliştirme hizmeti vermektedir. Bu kapsamda Suudi Arabistan’daki özel bir proje için geliştirilen Web CBS uygulaması ürünleştirilmiş ve firmanın önemli bir gelir kaynağı olarak farklı pazarlara sunulmaktadır.

 

Ayrıca yurt içinde “Su” odağında da yazılımlar geliştirmeye ve kamuya hizmet vermeye devam etmektedir. Teknokent kapsamındaki AR-GE projeleri sonucunda ortaya çıkan ve özellikle Tarım ve Orman Bakanlığı’na sunulan Taşkın ve Kuraklık odağındaki projeler ile “İklim Değişikliği” konusunda öncü çalışmalara imza atılmaktadır. Bu kapsamda geliştirilen projeler, ülkemizdeki su havzalarının %75’inden fazlasında kullanılmış olup, süreçlerin dijitalleştirilmesinde önemli roller üstlenmiştir. Ayrıca bu kapsamda elde edilen bilgi-birikimi ile 11 havzada geçmiş ve gelecek dönem kuraklık raporlarının hazırlanması da tamamlanmış olup raporların hazırlanmasında AR-GE kapsamında geliştirilen dijital alt yapının önemli bir katkısı olmuştur.

 

Mekansal Yazılım olarak dünyamıza sahip çıkıyor ve özellikle gelecek dönemlerde en önemli kaynağımız olacak olan “Su”ya sahip çıkıyoruz. “Su” odağındaki yazılımlar ile iklim değişikliği karşısında yapılabilecek tüm önlem ve senaryoları ortaya koymaya çalışıyoruz. Ayrıca CBS odağındaki yazılımları da bu sürece ekleyerek ülkemize bir fayda sağlamaya devam edeceğiz.

Siz de Teknokent Bolu’da Yerinizi Alın

Teknokent Bolu’da yerinizi almak için hemen başvurun...